1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Platforumları

Instagram ünlüleriyle, yapay zeka aracılığıyla sohbet edebileceksiniz

Mark Zuckerberg, Instagram ünlüleri ile yeni dönemde yapay zeka aracılığıyla sohbet edilebileceğini açıkladı. İşte detaylar...

Instagram ünlüleriyle, yapay zeka aracılığıyla sohbet edilecek!
0

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, katıldığı bir YouTube söyleşisinde, yeni dönemde Instagram ünlüleri ile yapay zeka aracılığıyla sohbet edebileceğimizi söyledi. Instagram tarafından getirilecek olan bu güncelleme ile birlikte, ünlülere DM attığınızda, kendileri cevap vermese dahi yapy zeka botlarından yanıt alıp sohbete devam edebileceksiniz. İşte detaylar…

Instagram, yapay zeka alanında ilginç bir fikirle karşımızda

Her ne kadar ChatGPT’nin ve Gemini Advanced gibi yapay zeka modellerinin de benzer özellikleri olsa da, Instagram, yeni dönemde ünlüleri taklit eden yapay zeka modelini sosyal medya platformuna dahil etmeye karar verdi. Mark Zuckerberg, yaptığı yeni bir söyleşide, AI Studio adı verilen yeni özelliği ve yapabileceklerini anlattı.

AI Studio özelliğiyle birlikte, içerik üreticileri ve Instagram ünlüleri, kendi yapay zeka destekli chat botlarını oluşturabilecekler. Bu yapay zeka botları, fenomenlerin ve ünlülerin tarzını, kişiliğini ve karakterini yansıtacak şekilde tasarlanacak. Kullanıcıların attığı DM’lere mantıklı ve rasyonel cevaplar verecek ve kendilerine çeşitli içerik önerileri de sunabilecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bu özelliğin şu an sadece ABD’de sınırlı sayıda Instagram fenomenine ve içerik yöneticisine sunulduğunu, henüz geliştirilme aşamasında olduğunu belirtti.

Bu aşamada, kullanıcıların gerçek biriyle konuştuğu sanrısının yaşanmaması adına, kullanıcının yanında ‘AI’ veya ‘Beta’ gibi bir ifade yer alacak. Bu sayede kullanıcıların yapay zeka destekli bir botla konuştukları da anlaşılmış olacak.

Instagram, bu özelliği geliştirerek içerik üreticilerinin takipçileriyle daha yakın bir bağ kurmalarını ve etkileşimi artırmalarını hedefliyor. Yapay zeka chatbotları, içerik üreticilerinin takipçilerinin sorularına daha hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermelerine yardımcı olarak hem takipçi sayılarının artmasına hem de Instagram kullanıcı sayısının kayda değer bir biçimde artmasına sebep olabilir.

Instagram tarafından geliştirilen bu özelliğin ABD sonrasında yavaş yavaş diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor. Sizler bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir