1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Platforumları

Android’de olan YouTube Music özelliği iPhone’a geldi!

YouTube Music, iPhone kullanıcılarına sunduğu kaydırma özelliği sayesinde şarkılar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırdı.

Android’de olan YouTube Music özelliği iPhone’a geldi!
0

YouTube Music, bir ay önce Android kullanıcıları için sunduğu kaydırma özelliğini iPhone kullanıcılarına da getirdi. Artık “Now Playing” (Çalınan Müzik Anasayfası) sayfasında şarkılar arasında geçiş yapmak çok daha kolay olacak. Detaylar haberimizde…

iPhone kullanıcıları YouTube Music’te sağa sola kaydırma yaparak şarkı değiştirebilecek

Daha önce ekranın altındaki düğmelere dokunarak şarkı değiştiriyorduk. Şimdi ise albüm kapağını sola veya sağa kaydırarak bir sonraki veya önceki şarkıya geçiş yapabiliyoruz. Bu özellik, Android kullanıcılarının uzun süredir sahip olduğu bir kolaylıktı.

Nihayet iPhone ve iPad kullanıcıları için de sunuldu. Kaydırma hareketi, düğmelere göre daha büyük bir dokunmatik isabet sağlıyor. Özellikle araç kullanırken dokunarak şarkı değiştirmeye çalışmak eziyetti. Kaydırma hareketi, YouTube Music 7.04 sürümünde iOS için kullanılabilir durumda. Ayrıca, YouTube Music Mart-Mayıs dönemine ait Recap’ı henüz yayınlamadığını belirtelim. Aralık-Şubat dönemi Recap’i Nisan başına kadar yayınlanmamıştı. Umarız bu sefer daha kısa sürede yayınlanır.

Bu arada, Android kullanıcıları için geçen ay kullanıma sunulan “Hum to Search” (mırıldanarak şarkı bulma) şarkı tanıma özelliğinin geri çekildiği görülüyor. Bu özellik, kullanıcıların bir şarkının melodisini mırıldanarak veya söyleyerek şarkıyı tanımlamasına olanak tanıyordu.

Bunlarla birlikte, YouTube Music web uygulamasına geri dönüldüğünde son şarkı ve sırayı hatırlama özelliği de eklendi. YouTube Music tarafından iPhone kullanıcılarına sunulan bu yeni kaydırma hareketi, şarkı geçişlerini daha da kolaylaştıracak. Yeni gelen özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir