1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Platforumları
Trendlerdeki Yazı

YouTube Music ile aradığım şarkıyı bulamıyorum derdine son!

YouTube Music mırıldanarak şarkı arama desteği kazanıyor. Peki bu özellik nasıl kullanılacak? İşte detaylar.

YouTube Music ile aradığım şarkıyı bulamıyorum derdine son!
0

YouTube Music, şarkıları sadece mırıldanarak aramanıza izin veren yeni özelliği devreye aldı. Bir süredir yalnızca iOS uygulamasında kullanılabilen bu özellik, Android cihazlarına da sunulmuş durumda. Peki YouTube Music mırıldanarak şarkı arama nasıl yapılır?

YouTube Music mırıldanarak şarkı arama desteği alıyor

Yeni özellik, YouTube Music kullanıcılarının şarkıları farklı bir şekilde aramasına olanak tanıyor. Şarkı sözlerini veya adını bilmeyen kullanıcılar, uygulamada şarkıyı çalabilir, söyleyebilir veya mırıldanabilir. YouTube da melodiye göre şarkıyı tanımaya çalışacak.

Bu özellik aslında uzun süredir Shazam gibi uygulamalar aracılığıyla sunuluyor. Ancak doğrudan YouTube Music’e dahil edilmesi, şarkı aramayı kolaylaştıracaktır diye düşünüyoruz. Kullanıcılar artık adını hatırlamadıkları şarkıları daha kolay şekilde bulabilecek.

Mırıldanarak arama, sesli komutlara benzer şekilde çalışıyor. Uygulamada, mikrofonun yanındaki dalga şeklinde simgeye dokunarak mırıldanmaya başlayabilirsiniz. YouTube Music şarkıyı bulana kadar mırıldanmaya devam etmenizi isteyebilir. Tabi her şarkıyı doğru şekilde bulacağını garanti etmek zor.

Öte yandan YouTube Music Gemini yapay zeka desteği de aldı. Gemini’a sadece bir komut vererek istediğiniz şarkıyı bulabilir ve çalabilirsiniz. Ayrıca şarkıyı durdurabilir, yeniden başlatabilir, atlayabilir veya önceki şarkıya dönebilirsiniz.

YouTube Music Premium üyeliğiniz varsa, Android cihazlarda arka planda müzik çalma özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz. Bu da, reklamsız bir şekilde müziğinizi kesintisiz bir şekilde devam ettirmenizi sağlayacak.

Siz YouTube Music mırıldanarak şarkı arama özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir