1. Anasayfa
 2. Sinema / Film
Trendlerdeki Yazı

Netflix’te film ve dizi indirmek tarih oluyor!

Netflix uygulamasında dizi/film indirme tarih oluyor. Windows güncellemesinde bu desteğin kaldırılacağı açıklandı.

Netflix’te film ve dizi indirmek tarih oluyor!
0

Netflix kullanıcıları uygulama üzerinden dizi ve film indirerek istedikleri zaman bu içerikleri izleyebiliyor. Ancak son güncellemeyle birlikte yılların alışkanlığından vazgeçmek zorunda kalabilirler. Netflix’in Windows 10 ve 11 uygulamasında video indirme özelliğinin kaldırılacağı açıklandı.

Netflix, Windows uygulamasında dizi ve film indirmeye izin vermeyecek

Windows’ta dizi/film izleyen Netflix kullanıcıları, uygulamada büyük bir değişiklikle karşı karşıya. Dijital yayın devi, Windows uygulamasına gelecek bir güncelleme kapsamında çevrim dışı kullanımın önüne geçeceğini söyledi. Bu da dizi/film indirmenin mümkün olmayacağını gösteriyor.

Netflix, Windows uygulamasında gösterdiği bildirim kapsamında değişiklikleri ele aldı. Güncellenmiş sürümün, yayın kalitesinde bazı artışlar sunacağını dile getirdi. Ancak bildirimin en dikkat çeken noktası artık çevrim dışı izleme desteğinin olmaması. Bu kapsamda film ve dizi bölümlerini indirmeye izin vermeyecek.

Bu karar, özellikle dizi veya filmleri internet bağlantısı olmadan izlemek isteyenleri etkileyecek. Birçok kullanıcının, metroda veya uçakta Netflix izlediğini düşünürsek oldukça tepki toplayacak gibi de görünüyor.

İndirme özelliğinin kaldırıldığı Netflix’in destek sayfasında da doğrulandı. Ancak bu kararın şimdilik Windows 10 ve 11’deki uygulamayı etkilediğini belirtelim. En azından bu aşamada macOS veya mobil uygulamada dizi/film indirebilirsiniz.

Netflix uygulamasından içerik indirmek yasaklanmış olsa da, üçüncü taraf uygulamaların devreye gireceğini söyleyebiliriz. Bu uygulamaları kullanarak Windows’ta dizi/film indirmek mümkün olabiliri gibi duruyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir