1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi
Trendlerdeki Yazı

ChatGPT’nin Google rakibi arama motoru ortaya çıktı!

ChatGPT arama motoru gerçek mi oluyor? ChatGPT için kaydedilen bir alan adı, OpenAI'ın planlarını ortaya çıkardı.

ChatGPT’nin Google rakibi arama motoru ortaya çıktı!
0

Yapay zekanın hızla yükselmesiyle birlikte klasik arama motorları da tartışma konusu haline geldi. Microsoft, GPT-4 destekli Bing’i devreye almış olsa da, OpenAI’ın yeni planları var gibi görünüyor. Google rakibi ChatGPT arama motoru için önemli detaylar ortaya çıktı.

ChatGPT arama motoru test ediliyor olabilir

Yeni raporlara göre OpenAI, Google ile rekabet etmek için kendi arama motorunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde fark edilen bir alan adı, OpenAI’ın planlarını ortaya koydu. Şirket, “search.chatgpt.com” alan adı için SSL sertifikaları almaya başladı.

Bu da ChatGPT’ye dayanan bir arama ürününün geliştirilmekte olduğuna işaret ediyor. İnternet sektöründe bilinen bir gazeteci ise ChatGPT’li arama motorunun 9 Mayıs tarihinde piyasaya sürülebileceğini dile getirdi.

Alan adını ziyaret ettiğinizde “Not Found” (Bulunamadı) hatası görebilirsiniz. Ancak standart bir 404 hatasının olmaması, OpenAI’ın yeni proje üzerinde aktif olarak çalıştığı anlamına geliyor. Bu da 9 Mayıs’ta sunulabileceği iddiasını destekler nitelikte.

ChatGPT arama motorunun nasıl çalışacağı şimdilik belirsiz. Ancak şirketin doğal dil işleme ve üretken yapay zeka alanlarındaki uzmanlığını bir web aramasıyla sunması bekleniyor. Kullanıcıların yaptığı aramalarda GPT’nin oluşturacağı sonuçlar gösterilebilir.

Google’ın da uzun zamandır benzer bir özellik üzerinde çalıştığını belirtelim. Şirket, Google Arama ekranında ilk olarak Gemini tarafından oluşturulan cevapları ve ardından web sitelerini gösteriyor. Henüz test aşamasında olsa da, internet deneyimini değiştirecek gibi duruyor.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir