1. Anasayfa
 2. Global Haberler
Trendlerdeki Yazı

YKS 2024 Sınav Giriş Belgeleri erişime açıldı! Nasıl kontrol edilir?

YKS 2024 Sınav Giriş Belgesi açıklandı. ÖSYM; TYT, AYT ve YDT sınavları için adayların giriş belgelerini paylaştı.

YKS 2024 Sınav Giriş Belgeleri erişime açıldı! Nasıl kontrol edilir?
0

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrencinin beklediği haber geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sınav giriş belgelerini erişime açtığını duyurdu. Peki 2024 YKS (TYT-AYT) Sınav Giriş Belgesi nasıl kontrol edilir?

2024 YKS (TYT-AYT) Sınav Giriş Belgesi öğrenme

8 Haziran 2024 tarihinde uygulanacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran 2024 tarihinde uygulanacak olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) için giriş belgeleri nihayet açıklandı. Adaylar, sınav yerlerini öğrenebilecekleri giriş belgelerine ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

ÖSYM’nin bu bağlantıda yer alan sitesine giriş yaparak T.C. kimlik numarası ve aday şifresi üzerinden sınav giriş belgesini indirebilirsiniz. Ayrıca Android ve iOS için ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi uygulamasını indirerek de giriş belgesini temin edebilirsiniz.

Sınav giriş belgesi, adayların hangi bina ve salonda sınava gireceklerini gösterdiği için TYT-AYT-YDT için oldukça önemli.

ÖSYM, adayın ilgili oturum için hazırlanmış olan sınav giriş belgesinin yanında olması gerektiğine dikkat çekti. Öte yandan sınav için fotoğraflı nüfus cüzdanı, fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış olan ehliyetin bulundurulması gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir