1. Anasayfa
 2. Sinema / Film

Arkadaşlarınızla birlikte film izlemek için en iyi 10 uygulama

COVID-19 ile yaygınlaşan arkadaşlarla film izleme uygulamaları artık sık sık kullanılıyor. Artık bunun için çok sayıda uygulama mevcut.

Arkadaşlarınızla birlikte film izlemek için en iyi 10 uygulama
0

Tüm ülkelerin karantinaya alındığı COVID-19 salgını sırasında insanlar evlerinden dışarıya çıkamamak durumunda kaldı. Eğlenmek ve arkadaşlarıyla bir şeyler yapmak isteyenler için oldukça zor zamanlardı. Fakat bu durumun getirileri de oldu. Bunlardan biri ise arkadaşlarla film izleme uygulamalarıydı. İşte o uygulamalardan bazıları!

Arkadaşlarla film izleme uygulamaları!

Şuan da arkadaşlarınızla film izlemenize olanak sağlayan çok sayıda web uygulaması mevcut. Birlikte film izlemek, arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle bağ kurmanın en etkili yollarından biridir. İşte en iyi 10 arkadaşlarla film izleme uygulaması!

1. Watch2gether

Watch2gether, arkadaşlarınızla ve ailenizle film izlemek için en iyi sitelerden biridir. Ayrıca en iyi taraflarından birisi ise sizden herhangi bir hesap oluşturmanızı istememesi. Bir oda oluşturup arkadaşlarınızı film, dizi ve diğer video içeriklerini izlemeye davet etmeniz yeterli olacaktır.

2. Netflix Party

Netflix, dünyadaki en popüler medya platformlarının başında geliyor. Bu platformda Netflix Party aracılığıyla bütün içerikleri arkadaşlarınızla veya ailenizle izleyebilirsiniz. Netflix Party, ilk çıkan arkadaşlarla film izleme uygulamalarından biridir. Özel odalar oluşturmanıza olanak tanıyan bir Chrome uzantısıdır. Video içeriğini senkronize etmek için odaya arkadaş davet etmeniz gerekiyor.

3.TwoSeven

Youtube videolarını çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla birlikte izlemek için en iyi uygulamalardandır. Yalnızca Youtube’da değil, aynı zamanda HBO Now, Amazon Prime, Vimeo vb. platformlarda da video paylaşmanıza olanak tanır.

Hem ücretsiz hem de premium paketleri var. Premium paketi aldığınızda Hulu ve Disney Plus abonelikleri yanında hediye olarak verilir.

4. Parsec

Parsec, tam olarak birlikte film izlemeye yönelik bir hizmet değil. Oyunların tamamını arkadaşlarınıza yayınlamanıza olanak sağlayan bir araçtır.

Parsec, ekranı bir bütün olarak yansıtır. Bu, masaüstünüzdeki filmlerin tamamını yayınlayabileceğiniz ve bunları başkalarıyla birlikte izleyebileceğiniz anlamına gelir. Genel olarak kullanabileceğiniz oldukça çok yönlü bir uygulamadır. Discord yayın mantığıyla çalışan uygulama, arkadaşlarla film izleme seçeneklerinin başında geliyor.

5. Zoom

Zoom, bugüne kadar yapılan en iyi video konferans uygulamalarından biridir. Zoom’un en güzel yanı ise size birçok ekip yönetimi özelliği sunması. Örneğin ekranınızı yüzlerce kişiyle paylaşabilir, istatistikleri, ekran kayıtlarını ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.

Zoom film akışı için tasarlanmasa da yine de başkalarıyla birlikte film veya dizi gibi içerikleri izleyebilirsiniz. Bunun için bilgisayar ekranınızı Zoom üzerinden arkadaşlarınızla paylaşmalısınız. Bu şekilde arkadaşlarla film izleme seçeneklerinden birisi olacaktır.

6. Prime Video Watch Party

Prime aboneliğiniz varsa arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle sanal olarak sohbet etmek ve film, dizi gibi içerikleri izlemek için Prime Video Watch Party özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu özellik temel olarak aynı ülkede film izlemenize ve 100’e kadar arkadaşınızla sohbet etmenize olanak sağlar. Daha kullanışlı olanı ise Watch Party özelliğinin Android ve iOS için Prime Video mobil uygulamasında da mevcut olması.

7. Hulu Watch Party

Prime Video Watch Party gibi Hulu Watch Party de birlikte film izlemenize olanak sağlar. Ancak Watch Party özelliğini kullanabilmeniz için Hulu Premium aboneliğinizin olması gerekiyor.

Diğer bir fark ise Hulu Watch Party’nin çevrimiçi olarak yalnızca 8 arkadaşınızla film izlemenize izin vermesidir. Ayrıca Watch Party’e katılan herkesin birlikte film izleyebilmesi için aktif bir Hulu aboneliği olması gerek.

8. Scener

Scener’ın ücretsiz ve premium olmak üzere iki çeşidi mevcut. Ücretsiz sürüm, arkadaşlarınızla video izlemenize ve yalnızca 10 arkadaşınızla yazılı sohbet etmenize olanak sağlar.

Ancak görüntülü ve sesli sohbet özelliklerini kullanmak istiyorsanız Scener premium’u satın almanız gerekiyor. Prime Video, Hulu, HBO Max, Netflix, Disney+ vb. aracılığıyla filmleri birlikte izlemek istiyorsanız Scener, arkadaşlarla film izleme seçeneklerinden birisi olacaktır.

9. Kast

Kast temel olarak gelişmiş bir ekran paylaşım aracıdır. Bu program ile PC ekranınızı 100 kişiye kadar paylaşabilirsiniz. En gelişmiş arkadaşlarla film izleme uygulamalarından biridir.

Kast’ı kurmak oldukça kolaydır. Windows veya Mac için masaüstü uygulamasını indirin ya da Chrome veya Edge tarayıcıyla uyumlu web sürümünü kullanın.

İndirdikten sonra Kast’ı açın ve Watch Party’nizi oluşturun. Arkadaşlarınız Watch Party’nize katılabilir ve birlikte film izlemeye başlayabilirsiniz.

10. Syncplay

Syncplay, arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle birlikte film ve dizi gibi içerikleri izleyebileceğiniz uygulamalardan biridir. Temelde birden fazla kullanıcıyı birbirine bağlayan bir ekran paylaşım aracıdır.

Bu uygulamayı kullanabilmek için her kullanıcının aynı video dosyasına ve oynatma için de VLC, MPC veya KMPlayer gibi uyumlu bir video oynayıcı uygulamasına sahip olması gerekir.

Uygulama ayrıca Skype gibi üçüncü taraf araçlar aracılığıyla sesli ve görüntülü sohbet özellikleri de sağlar.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir