1. Anasayfa
 2. Oyun

Overwatch’ı bitirmeye geliyor! Valve’ın yeni oyunu ortaya çıktı

Yeni Valve oyunu Deadlock için oynanış görüntüleri ortaya çıktı. Çok oyunculu nişancı yapımı, Overwatch benzeri olacak.

Overwatch’ı bitirmeye geliyor! Valve’ın yeni oyunu ortaya çıktı
0

Valve’ın bir süredir yeni bir çok oyunculu nişancı yapımı üzerinde çalıştığı söyleniyor. Overwatch benzeri bir deneyim sunacak bu oyun için sızıntılar gelmeye devam ediyor. X’te paylaşılan bir video, Valve Deadlock’un oynanış görüntülerini ortaya koydu.

Deadlock oynanış videosu sızdırıldı

Yeni oyunlarını geliştirirken gizliliğe önem veren Valve, Deadlock’un sızdırılmasını engelleyemiyor. Geçtiğimiz hafta Deadlock’un kapalı beta testlerine başladığı iddia edilmişti. Son olarak beta testinden geldiği iddia edilen bir oynanış videosu sosyal medyaya sızdı.

Deadlock, oyuncuların dört farklı arenada savaştığı 6’ya 6 çok oyunculu bir formata sahip gibi görünüyor. Karakterlerin farklı yetenekleri olacak ve oyuncular, haritada buldukları eşyalar ile karakterlerini güçlendirecek. Ayrıca kule savunması unsurlarını da barındırıyor.

Oyun genel olarak Overwatch ile rekabet edecek gibi duruyor. Oynanabilir karakterlerin ise yaratıklardan mekanize robotlara kadar farklı tarzlarda olacağı görülüyor. Bölgeler arasında hızlı seyahat de mümkün olacak.

Sızıntıda tanıtılan 10 karakterden bazıları, Team Fortress 2’deki sınıflara benziyor. Örneğin bir robot Spy’a benzerken, ateşli bir karakter ise Pyro ile ortak noktalara sahip gibi görünüyor.

Deadlock’un gerçek bir Valve projesi olup olmadığı ise şimdilik belirsiz. Şirket henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da, Team Fortress 2 ve Counter-Strike 2 sonrası çok oyunculu deneyimini büyütmek istemesi oldukça mantıklı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir