1. Anasayfa
 2. İos

iPhone bataryaları bu tarihten sonra değişecek!

iPhone'da parlak metalik bataryalar kullanılacak. Apple bu sayede aşırı ısınma sorunlarını ve AB yükümlülüklerini çözecek.

iPhone bataryaları bu tarihten sonra değişecek!
0

Apple, Avrupa Birliği’nin düzenlemelerine ayak uydurmaya devam ediyor. DMA politikaları kapsamında iOS ve App Store’da büyük değişikliklere giden şirket, şimdi de iPhone bataryalarını değiştirmek zorunda. Cihazlardaki bataryanın, bu yıldan itibaren parlak metalik kaplamayla değişeceği ortaya çıktı.

iPhone’da parlak metalik bataryalar kullanılacak

Raporlara göre, metalik pil kapakları ilk olarak iPhone 16 serisinde kullanılacak. Bu kapsamda ilk aşamada iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max’te kullanılacak. Apple’ın metali

Avrupa Birliği, akıllı telefon üreticilerinin önümüzdeki yıldan itibaren bataryaları yetkili olmayan teknisyenler tarafından da çıkarılabilir hale getirmesini zorunlu tutuyor. Bu kapsamda Apple, yeni iPhone’larda küçük bir elektrik darbesiyle çıkarılabilen bataryaları tercih edecek.

Ancak tamir sürecinin ne kadar kolay olacağı konusunda bazı sorular bulunuyor. Şirketin kasaya yapışmış ekranlardan ve sadece iPhone’da kullanılan tescilli vidalardan vazgeçmesi gerekiyor. AB yükümlülükleri kapsamında bu sorunları nasıl çözeceği belirsiz.

Daha önceki sızıntılara göre iPhone 16 Pro Max 6,9 inçlik bir ekranla geliyor. iPhone 16 Pro 6,3 inçlik bir ekranla karşımıza çıkacak. iPhone 16 Plus ise 6,7 inçlik ekran boyutunu koruyacak, iPhone 16 ise 6,1 inçlik ekranıyla sabit kalacak. iPhone 16 Pro’nun boyutları ise 149,61 x 71,45 x 8,25 mm olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir