1. Anasayfa
 2. Oyun

Xbox Game Pass için bir zam daha geliyor: İşte tarih!

Xbox Game Pass cephesinden hem zam hem de oyuncular için pek de hoş olmayan haberler geldi. İşte son bilgiler...

Xbox Game Pass için bir zam daha geliyor: İşte tarih!
0

Microsoft cephesinden, Xbox Game Pass ve PC Game Pass sahipleri için hem zam hem de tat kaçıracak farklı haberler geldi. Buna göre Microsoft, oyun abonelik sistemine çok yakın zamanda zam yapmayı planlıyor. Kötü haberler bunla da sınırlı değil: En düşük abonelik paketinde, tüm oyunların ilk günden Game Pass abonelerine sunulması sisteminde değişikliğe gidilecek.

Xbox Game Pass, zam haberiyle çalkalanıyor

Microsoft, popüler abonelik hizmeti Xbox Game Pass’te önemli değişiklikler yapacağını doğruladı. Bu değişiklikler, Ekim ayında piyasaya sürülecek olan Call of Duty: Black Ops 6’nın lansmanı öncesinde gerçekleşecek ve temel abonelik paketinde ilk gün çıkışları resmen kaldırılacak.

Windows Central’ın bildirdiğine göre, ilk büyük değişiklik 10,99 dolar/aylık ücretli Xbox Game Pass for Console’un yakında kapatılması olacak. Mevcut aboneler için bu hizmet abonelikleri sona erene kadar devam edecek, ancak yeni kullanıcılar için Eylül ayında başlayacak olan Xbox Game Pass Standard aboneliği sunulacak.

Ek olarak, Xbox Game Pass Core’un (eski adıyla Xbox Live Gold) yıllık maliyeti 59,99 dolardan 74,99 dolara yükselecek, ancak aylık fiyatı 9,99 dolar olarak kalacak. Tüm Game Pass tekliflerinin yinelenen faturalandırma fiyatları 12 Eylül’den itibaren artacak. Bu anlamda 12 Eylül 2024 tarihinde, tüm Game Pass aboneleri için bütün abonelik paketlerin artacağı tarih diyebiliriz.

Özetle, 12 Eylül tarihinden itibaren standart abonelere ilk gün tüm oyunların verilmesi hizmeti son buluyor. Buna ek olarak zamlı fiyatlar da kapıda.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir