1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Platforumları
Trendlerdeki Yazı

Google’dan sohbetlere renk katacak selfie özelliği!

Google Mesajlar, sohbet deneyiminizi canlandıracak Selfie Gif adında yeni özelliği duyurdu. İşte eğlenceli özelliğin detayları...

Google’dan sohbetlere renk katacak selfie özelliği!
0

Google Mesajlar, kullanıcılarına mesajlaşma deneyimlerini eğlenceli hale getirecek Selfie Gif adında bir özelliği duyurdu. Kısacası, artık mesajlarınızı metinle sınırlamak zorunda değilsiniz. Hemen bir selfie çekip duygularınızı daha iyi ifade edebileceksiniz. Peki nasıl kullanılıyor? Gelin birlikte bakalım…

Google Mesajlar Selfie Gif özelliği ile sıkıcı sms devri kapanıyor mu?

Google Mesajlar’ın beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, galeri simgesine uzun basılmasıyla etkinleştiriliyor. Bu yeni özellik, kendi içerisinde çalışan bir kamera simgesi ile, kullanıcıların 3 saniyelik animasyonlu videolar çekip sohbetlerine ekleme imkanı verecek.

Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olan bu özellikte, ekranın merkezinde bir dairesel önizleme penceresi beliriyor. Kullanıcılar bu alanda, ön veya arka kamerayı kullanarak, kayıt butonuna basıp kolaylıkla GIF’lerini oluşturabiliyorlar. Ayrıca, ekranda beliren “Bir öpücük gönder” ve “Bir kalp çiz” gibi eğlenceli öneriler de sohbeti daha renkli hale getirecek.

Bu özellik, ilk kez Nisan ayında duyuruldu. O zamandan beri kullanıcıların erişimine açılan beta sürümü ile test ediliyor. Biraz garip gelen kısım ise, Selfie GIF özelliğinin yeni eklenen özel kamera içerisinde yer almaması. Google, Mesajlar’daki bu özelliği sohbet içerisinde beliren önerilerle kullanmanızı sağlıyor.

Örneğin fotoğraf eklemek, konum paylaşmak veya görüntülü görüşme gibi öneriler zaten var ve bunlara Selfie GIF özelliği de eklenmiş oluyor. Selfie GIF’ler, sadece 3 saniyelik kısa videolar olarak kaydediliyor ve otomatik olarak kayıt başlayıp bitiyor. Manüel başlatma veya yeniden başlatma seçenekleri de mevcut.

Bu özellik kullanıcılara, Vine benzeri kısa ve eğlenceli videolar çekme fırsatı sunarak, mesajlaşma sırasında yaratıcı içerikler oluşturma şansı da veriyor. Google Mesajlar uygulamasında kullanılacak olan Selfie Gif özelliği henüz geniş çapta tüm kullanıcılara sunulmadı.

Şimdilik Google, kullanıcı geri bildirimlerine göre iyileştirmeler yaparak, bu özelliği daha da geliştirecek ve geniş bir kullanıcı kitlesine sunacak. Peki siz bu özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir