1. Anasayfa
 2. Konsol Oyunları

PlayStation 5 satışları zirvede! Bu oyun rekor kırdı

PlayStation 5 satışları 59,2 milyonu buldu. Yaklaşık dört yıldır pazarda olan konsol, beklentileri karşılamış durumda.

PlayStation 5 satışları zirvede! Bu oyun rekor kırdı
0

Sony, PlayStation 5 konsoluna yönelik son rakamları açıkladı. Geçtiğimiz üç yıllık süreç içerisinde beklentileri karşılamayan PS5, 2024’te de çalkantılı satışlarıyla gündem olacak gibi duruyor. Peki son çeyrekte ne kadar PlayStation 5 satıldı?

PlayStation 5 satışları 59,2 milyonu buldu

Sony, 2020 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana PlayStation 5 satışlarının 59,2 milyon adedi aştığını açıkladı. Konsol satışları beklentileri karşılamış olsa da, son mali yıla kıyasla düşüş gösterdiğini söylemek mümkün.

Sony, Ocak-Mart tarihleri arasındaki finansal kazanç raporunda, PS5 satışlarının toplam 20,8 milyon adet olduğunu açıkladı. Bu rakam şirketin 21 milyonluk hedefini yakaladığını gösteriyor. Ancak Sony’nin daha önceki hedefi 25 milyon satışa ulaşmaktı.

Dördüncü çeyrekte 4,5 milyon PS5 konsolu satılırken; geçen yılın aynı çeyreğinde bu rakam 6,3 milyon adet olmuştu. Bu kapsamda Sony, önümüzdeki çeyrekte PS5 satışlarının 18 milyon adede düşmesini bekliyor.

Tüm bu rakamlar ise PlayStation 5 ve 4 arasındaki rekabetin tartışma yaratacağını ortaya koydu. Şimdiye kadar 117 milyondan fazla PS4 satılmışken, bu rakam PS5 tarafında 59,2 milyon adette kaldı.

te yandan Arrowhead tarafından geliştirilen Helldivers 2 ise PS5 ve PC’de beklenmedik bir başarı elde etti. Buna göre oyun, sadece 12 hafta içinde 12 milyondan fazla sattı. God of War Ragnarök’ün koltuğuna oturan Helldivers 2, en hızlı satan PlayStation 5 oyunu oldu.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir