1. Anasayfa
 2. Konsol Oyunları

Nintendo, Switch 2’yi resmen onayladı! İşte çıkış tarihi

Nintendo Switch 2 2025 Nisan'dan önce çıkacak. Şirket Başkanı tarafından yapılan açıklamalar yeni konsolu gözler önüne serdi.

Nintendo, Switch 2’yi resmen onayladı! İşte çıkış tarihi
0

Nintendo, Switch 2 olarak adlandırılması beklenen yeni el konsolu hakkında ilk açıklamayı yaptı. Şirketin son gelir raporunda, “yeni nesil Nintendo Switch konsolunun” 2025’in ortalarında tanıtılabileceği ifade edildi. Peki yeni el konsolu neler vadediyor?

Nintendo Switch 2, 2025’in Nisan ayından önce çıkacak

Nintendo, 2023 mali yılına ilişkin sonuçlarını paylaşırken aynı zamanda geleceğe yönelik planlarını da ele aldı. Bu planların odak noktasında ise yeni Switch versiyonu yer alıyor. Şirket tarafından Switch 2 olarak adlandırılmasa da, Switch halefinin 31 Mart 2025’te sona erecek çeyrekte tanıtılacağı belirtildi.

Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa tarafından yapılan duyuru, bir süredir sızıntılarla gündemden düşmeyen el konsolu için oldukça önemli. Daha önceki söylentiler de yenilenen modelin 2025’te çıkış yapabileceğini ortaya koymuştu.

Başkan Furukawa, Nintendo’nun Haziran ayında düzenleyeceği Nintendo Direct’i de ele aldı. Herhangi bir yeni konsol planına sahip olmadıklarını söyleyen isim, bu etkinlikte yalnızca Switch yazılımına odaklanacaklarını belirtti.

Açıklamanın zamanlaması da oldukça dikkat çekici. Şirketin mevcut mali yılı için Switch satışlarında yavaşlama olduğu görülüyor. Nintendo, konsol satışlarının bu yıl 13,5 milyon adede düşeceğini öngörüyor. Geçtiğimiz yıl 15,7 milyon adet Switch satıldığını belirtmek gerekiyor.

Nintendo, Nisan 2023 ile Mart 2024 arasında Switch’in 123 milyondan fazla aktif oyuncuya sahip olduğunu bildirdi. Bu da lansmandan sonraki en yüksek oyuncu sayısına ulaştığı anlamına geliyor. Bakalım Switch 2 nasıl bir etki yaratacak.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir