1. Anasayfa
 2. Oyun

GTA 7 için ilk resmi açıklama geldi!

Oyun dünyası GTA 6 sızıntılarıyla çalkalanıyorken, Take-Two CEO'sundan kafa karıştıran GTA 7 açıklaması geldi.

GTA 7 için ilk resmi açıklama geldi!
0

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick verdiği yeni röportajda GTA 6 PC sürümü hakkında konuştu. Oyun hakkındaki bazı söylentilerin doğru olabileceğini kabul eden CEO Zelnick, GTA 7 ile serinin geleceğini ele almayı ihmal etmedi.

Take-Two CEO’su GTA 7 için ne dedi?

Take-Two CEO’su GTA 6 PC sürümü hakkındaki sorulara kaçamak cevaplar verdi. Oyun PS5 ve Xbox Series X/S için resmi olarak duyurulmuş olsa da, PC için duyuru yapılmaması oyuncuları belirsizlik içinde bıraktı. Sadece Rockstar’ın oyunlarını en sonunda tüm platformlara getirdiğinin altını çizdi.

Zelnick’in muhtemelen uzun yıllar sonra çıkacak GTA 7’den bahsetmesi oldukça dikkat çekici. Röportaj sırasında bir muhabir, “Dikkat ederseniz henüz GTA 6’da bile olmadığımızı biliyorum ama şunu düşünüyorum…” ifadelerini kullanırken CEO araya girerek “GTA 7?” dedi.

Bunun ardından Take-Two CEO’su, GTA serisinin özellikle de 200 milyondan fazla satan GTA 5’in başarısını ve kültürel etkisi göz önüne aldıklarını söyledi.

“2013 yılında Call of Duty ile başa baş gibiydi. Şimdi GTA 5 ile buradayız. 10-11 yıl sonra, yaptıklarını gördükten sonra gerçek bir aykırı değer olduğumuzu gördük. Tüm eğlence türlerinde tüm zamanların bir numaralı eğlence ürünüyüz” ifadelerini kullandı.

GTA 7 ile ilgili somut ayrıntılar neredeyse yok denecek kadar az olsa da, Zelnick’in yorumları serinin oldukça büyük bir geleceğe sahip olacağını gösteriyor.

Take-Two Başkanı Karl Slatoff daha önce yaptığı konuşmada, GTA 6’nın 2025 yılının sonbaharında piyasaya sürüleceğini belirtmişti.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir