1. Anasayfa
 2. Oyun

Bu oyun, Ubisoft firmasını batmaktan kurtaracak!

Ubisoft cephesinden gelen bilgilere göre şirket, Assassin's Creed Remake versiyonları ile ekonomik buhrandan çıkacak.

Bu oyun, Ubisoft firmasını batmaktan kurtaracak!
0

Ekonomik olarak zorlu günler geçirdiği herkes tarafından bilinen Ubisoft, bu tabloyu Assassin’s Creed serisinin yeniden yapımları (remake) ile aşmayı planlıyor.

Ubisoft: Birçok Assassin’s Creed Remake oyunu geliyor

Oyun dünyasında yeniden yapımlar (remake) söz konusu olduğunda, Capcom’un Resident Evil 2 Remake’i akıllara gelen en başarılı örneklerden biri. Bu proje, sadece eski bir klasiğe hayat vermedi, aynı zamanda Capcom gibi o dönemler ekonomik olarak zorlu günler yaşayan bir şirket için de nefes oldu. Ubisoft, Capcom modeliyle hayata dönmeyi düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta Ubisoft, hayran kitlesi geniş Assassin’s Creed serisinin yeniden yapımları üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Gizlilik oynanışı, tarihi altyapısı ve Ezio ile Altair gibi unutulmaz karakterleriyle tanınan seri, milyonlarca oyuncu için tarihin en özel oyun serilerinden biri olarak görülüyor.

Bu yeniden yapımlar doğru bir şekilde gerçekleştirilirse, Resident Evil 2’nin Capcom’u yükselttiği gibi Ubisoft’u da canlandırabilir. Ubisoft’un son zamanlarda zorlu bir dönemden geçtiği biliniyor. Hayal kırıklığı yaratan oyun çıkışları, derinlikli olmayan açık dünya oynanışları ve tartışmalı kararlar, hayranları hayal kırıklığına uğrattı ve eleştirmenleri sert inceleme ve yorumlara itti.

Resident Evil 6’nın hayal kırıklığı yaratan çıkışından sonra, Capcom’un Resident Evil 2‘yi yeniden yapma kararı oyunu değiştiren bir hamle oldu. Capcom, sadece grafikleri güncellemek yerine, oyunu tamamen sıfırdan inşa etti. Sonuç, hem nostaljik olarak köklerine sadık hem de heyecan verici derecede yeni hissettiren oyun, tam 13.9 milyon satarak rekor kırdı.

Bu anlamda Ubisoft cephesine yakın kaynaklar, Ubisoft’un her yeni Asssassin’s Creed oyununun ardından, bir de Remake çıkarmayı planladığı yönünde. Öyle görünüyor ki Ubisoft, yeni döndem ekonomik buhranın çıkışı olarak yeniden yapımları görüyor.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir