1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

Google Chrome performansı uçuşa geçecek! İşte sebebi

Google, Chrome için hedefli optimizasyonlar yayınlıyor. Bu kapsamda tarayıcı performansı yüzde 70'den fazla arttı.

Google Chrome performansı uçuşa geçecek! İşte sebebi
0

İnternet hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldikçe tarayıcı uygulamaları da önem kazanıyor. Günümüzde Google Chrome açık ara farkla birinci olmasına rağmen, Safari ve Edge gibi rakipleri bulunuyor. Ancak Google, son zamanlarda Chrome’un büyük performans artışları aldığını ortaya koydu.

Google, Chrome için hedefli optimizasyonlar yayınlıyor

Tarayıcı performans sonuçlarını ele alan Speedometer 3.0, Google, Mozilla, Microsoft ve Apple gibi şirketler tarafından oluşturuldu. Bu uygulama, tarayıcıları modern web sonuçları kullanarak test etmeyi amaçlıyor.

Google ise hizmetin devreye alındığı Mayıs ayından bu yana Chrome’un Speedometer 3.0’daki performansını yakından takip ediyor. Chromium projesi için yayınlanan bir yazıya göre Chrome; Google tarafından yapılan optimizasyonlar sayesinde Speedometer puanında yüzde 72’lik artış yaşadı. Bu da uygulamanın neredeyse yarı yarıya hızlandığını gösteriyor.

Google, Chrome’un Speedometer testlerindeki operasyonlarını analiz ettiğini dile getirdi. Bu kapsamda performans artışı sağlayan hedefli iyileştirmelerde bulundu. Önemli optimizasyonlar arasında Chrome’un V8 JavaScript motorunu iyileştirme de bulunuyordu.

Arm tabanlı cihazlarda yapılan tarayıcı performans testleri, Chrome’un en hızlı ana tarayıcı olduğunu ortaya koydu. Hatta Chromium motoruna dayanan Edge ve Firefox gibi rakiplerin geride kaldığını gösterdi.

Speedometer puanlarındaki yüzde 72’lik artış, Google’ın geçtiğimiz aylardan bu yana Chrome’u bir hayli hızlandırdığı anlamına geliyor. Bu kapsamda Chrome’un performansını kullanıcılar için gözle görülür şekilde geliştirdi.

Peki siz Google Chrome performansı konusunda neler düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir