1. Anasayfa
 2. Global Haberler

FIFA’dan Lig maçlarının kaderini değiştirebilecek kural değişikliği!

FIFA yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. FIFA tarafından yapılacak kurak değişikliği, lig maçlarını sınır ötesine taşıyacak.

FIFA’dan Lig maçlarının kaderini değiştirebilecek kural değişikliği!
0

Özellikle son yıllarda FIFA, futbolda birçok yeniliğe ve devrim yaratacak kuralları uygulamaya devam ediyor. Yalnızca Süper Lig için değil dünya futbolunda da büyük bir değişiklik olacak bir kuralda yeniliğe gitmeyi planladığını duyuran FIFA, ilginç deneyimleri yaşatmayı hedefliyor. İşte FIFA tarafından Lig maçlarını sınır ötesine taşıması planlanan kural değişikliği…

FIFA, kural değişikliği ile Süper Lig’i Türkiye dışında da oynatabilecek

Futbol tarafında yapılan yeniliklerin bazıları izleyicilerin hoşuna giderken, bazılarının da hiç yararlı olduğu düşünülmüyor. Ayrıca FIFA tarafından alınan kararların çoğu tepki çekerken, yeni kuralın nasıl bir etki yaratacağı henüz bilinmiyor. Şimdi de yerel maçları yani lig maçlarını ilgilendiren kural değişikliği, maçların oynandığı yeri ve taraftarı ilgilendiriyor.

FIFA Başkanı Gianni Infantino yönetimindeki FIFA, bu sefer büyük ve ilgi çeken bir yeniliğe imza atmayı planlıyor. FIFA’yı temsil eden bir avukat tarafından federal mahkemede yapılan açıklamada, yeni kural ile birlikte artık Lig maçlarının yurt dışında da oynanabileceği duyuruldu.

Henüz resmi olarak bu kural uygulanmaya başlamasa da yurt içi lig maçlarının yurt dışında da oynanabileceği kuralın “yıl sonundan önce” gelebileceği söylendi. Eğer bu kural değişikliği FIFA tarafından uygulanırsa, bazı Süper Lig maçları yurt dışında oynanabilecek ve yurt dışı liglerinden de bazı takımlar Türkiye’de oynayabilecek.

Peki ya siz FIFA’nın bu kural değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir