1. Anasayfa
 2. Sinema / Film

Heyecanla beklenen Batman dizisinden kötü haber!

HBO Max, Batman dizisi Arkham Asylum yan dizisini iptal etti. Gelin olayın detaylarına birlikte göz atalım.

Heyecanla beklenen Batman dizisinden kötü haber!
0

HBO Max, son iki yıldır geliştirilmekte olan Batman dizisi Arkham Asylum yan dizisi iptal etti. The Batman evreninde geçen bu dizi, yüksek güvenlikli akıl sağlığı tesisi olan Arkham Asylum’a odaklanacaktı. Ancak HBO Max, diziyi şu anki haliyle devam ettirmeme kararı aldı.

Arkham Asylum yan dizisi olacak yeni Batman dizisi neden iptal edildi?

The Batman Arkham Asylum yan dizisi, başlangıçta Gotham City Polis Departmanı’na odaklanacak şekilde planlanmıştı. 2020 yılında Boardwalk Empire’ın yaratıcısı Terrence Winter, diziyi yazmak ve yürütücü yapımcı olarak görev almak üzere imza atmıştı. Ancak Winter, fikir farklılıkları nedeniyle projeden ayrıldı. Onun ardından gelen Joe Barton da aynı sebeple projeden çekildi.

2022 yılında dizi, Batman’in en tehlikeli düşmanlarının tutulduğu yüksek güvenlikli akıl sağlığı tesisi Arkham Asylum’a odaklanacak şekilde yeniden tasarlandı. Dizinin yazarı ve dizi sorumlusu Antonio Campos, bu yeni konsepti geliştirmek için görevlendirildi. The Batman’in yönetmeni Matt Reeves, diziyi bir korku filmi veya perili ev gibi tasarlamayı düşündüğünü ve Arkham Asylum’un bir karakter gibi hissedilmesini istediğini belirtti.

Ancak iki yıllık geliştirme sürecinin ardından HBO Max, Campos’un versiyonunu devam ettirmeme kararı aldı. Çeşitli haberlere göre farklı bir Arkham Asylum dizisi ileride platformda yer alabilir, ancak şu anki haliyle proje durduruldu. Reeves’in Arkham Asylum’u, 2 Ekim 2026’da vizyona girecek The Batman Part II’de kullanmaya devam etmesi bekleniyor.

HBO Max’in iptal kararı, Batman dizisi severler için hayal kırıklığı yaratsa da Arkham Asylum konseptinin tamamen rafa kaldırılmadığı belirtiliyor. Matt Reeves’in The Batman Part II’de Arkham Asylum’u nasıl kullanacağı merakla bekleniyor. Ayrıca, HBO Max’in gelecekte farklı bir Arkham Asylum dizisi geliştirme olasılığı da bulunuyor.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir