1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Platforumları

YouTube, yeni tasarımını ücretli olarak test etmeye başladı!

YouTube, yeni tasarımını Premium aboneleriyle test etmeye başladı. Yenilenen arayüz ile video deneyimi değişiyor.

YouTube, yeni tasarımını ücretli olarak test etmeye başladı!
0

YouTube, bir süre önce yeniden tasarlanan masaüstü arayüzünü erişime açmaya başlamıştı. Bu kapsamda yenilenmiş arayüzü daha fazla kullanıcıyla test etmeye devam ediyor. YouTube, önümüzdeki süreçte Premium abonelerinin bu tasarıma geçiş yapabileceğini belirtti.

Yeni YouTube tasarımı Premium abonelerine sunuluyor

Yenilenen tasarım, ilk kez Nisan ayında geniş kapsamlı olarak kullanıma sunulmuştu. Ancak kullanıcılardan karışık geri bildirimler alması sonucunda testler durduruldu. Haziran ayı itibarıyla testin bir parçası olarak, Premium kullanıcılarına yeni YouTube ana sayfası gösterilmeye başlandı.

Kullanıcılar, yeniden tasarlanan video sayfasıyla ilgili deneyimlerini platform ile paylaşabilecek. Açıklamaya göre, yeni tasarım video deneyimini iyileştirmeyi ve içerik keşfini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca yorum erişimi de gelişti.

Yenilenmiş arayüz testlerine katılmayı tercih eden aboneler, YouTube web sitesinde yeniden tasarlanan düzeni görmeye başlayacak. Ayrıca değişiklikler hakkındaki düşüncelerini YouTube ile paylaşmaları için geri bildirim formu da görecek.

Test sürecinin 1 Temmuz’a kadar sürmesi ve geri dönüşlere göre yaygınlaşması planlanıyor. Premium aboneleri ayrıca videolara ilişkin soru sorabilecekleri yapay zeka tabanlı deneysel özellikleri test etmeye dahil olabilir.

Nisan ayında yürütülen testler, olumsuz tepkiler nedeniyle birkaç hafta içinde geri çekilmişti. Premium kullanıcı testi ile YouTube, yeni tasarımı daha geniş çapta tekrar sunmak istiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir