1. Anasayfa
 2. Elektrikli Otomobil

Xiaomi SU7, 50 km bile gitmeden yolda kaldı!

Xiaomi SU7 fabrikadan çıkar çıkmaz bozuldu. Sadece 39 km yol gittikten sonra istop ettiği belirtildi. İşte detaylar.

Xiaomi SU7, 50 km bile gitmeden yolda kaldı!
0

Xiaomi, ilk elektrikli otomobilini Çin’de hızla satmaya devam ediyor. 75 binden fazla sipariş alarak büyük yankı uyandıran Xiaomi SU7, şu anda Çin’in en çok konuşulan modellerinden biri. Ancak sosyal medyada paylaşılan bir olay, SU7’nin kısa sürede yolda kalmasıyla büyük yankı uyandırdı.

Xiaomi SU7 fabrikadan çıkar çıkmaz bozuldu

Çinli bir kullanıcı, Xiaomi SUV modelinin sadece 39 kilometre gittikten sonra bozulduğunu ve yolda kaldığını ifade etti. Araç sahibi, SU7 standart versiyonunu geçen hafta şirketin resmi showroom’undan

Çin’de kısa sürede gündem olan paylaşım, dünya basınını da yansıdı. Videoda, aracın merkezden ayrıldıktan sonra aniden sürülemez hale geldiği dile getirildi. İddialara göre sadece 39 kilometre yol aldıktan sonra istop etti.

Xiaomi’ye şikayet talebinde bulunan araç sahibi, şirketten olumlu dönüş aldığını söyledi. Ancak modelin tamirden geçmesi yerine yeni bir araçla değiştirilmesini istedi. Xiaomi ise kullanıcıya yedek bir SUV vereceklerini söyleyerek bu isteği yerine getirdi.

Yedek aracın ne zaman temin edileceği henüz belli değil. Ancak Xiaomi’nin ilk elektrikli araç üretimindeki sorunları kabul etmesi gözlerden kaçmadı. Bu da yeni otomobil üreticilerinin seri üretime geçerken yaşayabileceği sorunlara dikkat çekiyor.

Öte yandan piyasadaki yeni rekabet koşulları, elektrikli otomobil sektöründeki gelecek dinamiklerini belirleyici bir şekilde şekillendiriyor. Tesla ve diğer otomobil üreticilerinin Xiaomi’nin bu hamlelerine nasıl yanıt vereceği ve elektrikli otomobil pazarının nasıl evrileceği merakla bekleniyor.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir