1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

Samsung, ibretlik bir sürdürülebilirlik raporu yayınladı!

Samsung, sürdürülebilirlik alanında büyük başarılara imza atıyor, şirket, 2024 Sürdürülebilirlik Raporu ile hedeflerini açıkladı.

Samsung, ibretlik bir sürdürülebilirlik raporu yayınladı!
0

Samsung, geçtiğimiz gün 2024 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Çevre dostu ve sosyal sorumluluk alanında neler başardığını bir bir anlattı. Rapor, Samsung’un iklim değişikliğiyle mücadelede ve toplumsal katkı sağlamada nasıl büyük adımlar attığını gösteriyor. Gelin Samsung, doğamızı korumak için neler yapmış, birlikte bakalım…

Samsung, 2024 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

Samsung, karbon emisyonlarını azaltma konusunda gerçekten ciddi adımlar atıyor. 2022 yılında belirlediği hedeflere göre, 2030 yılına kadar elektronik tüketim ürünleri için net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı planlıyor. Bu hedefe ulaşmak için büyük bir çaba sarf ediliyor ve 2023 sonunda bu birim yüzde 93,4 oranında yenilenebilir enerjiye geçmiş durumda.

Amerika, Avrupa, Kore, Çin, Brezilya, Hindistan ve Vietnam gibi ülkelerde ise bu oran yüzde 100’e ulaşmış. Ayrıca, hafıza ve dökümhane hizmetleri için de 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu hedefleniyor. 2022 yılına kıyasla emisyonlarda yüzde 11,6’lık bir azalma sağlanmış durumda.

Samsung, kaynakların döngüselliğini artırmak ve teknolojik inovasyonlarla çevresel etkisini azaltmak için de önemli adımlar atmış. 2023 yılı sonunda elektronik atık geri kazanım programlarını 70’ten fazla ülkede genişlettiğini de belirtmek gerek.

Sosyal sürdürülebilirlik konusunda da Samsung boş durmuyor. 2030 yılına kadar kadın yönetici sayısını 2022’ye kıyasla iki katına çıkarmayı hedefliyor. Stellar Forest programı ile engelliler için iş yaratmayı amaçlayan Samsung, tedarik zinciri yönetimini de ikinci seviyedeki tedarikçileri ve üretim dışı tedarikçileri kapsayacak şekilde genişletti.

Güvenlik çözümlerinde de büyük adımlar atan şirket, Samsung Knox’u akıllı TV’ler ve bağlı ev aletlerine de genişletecek. Ayrıca, Ocak 2024’ten itibaren Galaxy cihazları için güvenlik güncellemeleri 7 yıla kadar uzatılacak.

Su yönetimi konusunda da büyük başarılar elde eden Samsung, Güney Kore ve Çin’deki üç tesisinde Alliance for Water Stewardship’ten Platin sertifikası aldı. Tüm bu çabalar, Samsung’un çevresel ve sosyal sorumluluklarını aslında ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir