1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

Erişime açıldı! GPT-4o ücretsiz olarak sunulmaya başladı

OpenAI, bugün tüm kullanıcılara GPT-4o yapay zeka modelini ücretsiz olarak sunmaya başladı. Artık metin, ses ve görüntü işlenebiliyor.

Erişime açıldı! GPT-4o ücretsiz olarak sunulmaya başladı
0

OpenAI, ChatGPT’nin yeni sürümü GPT-4o’yu herkes için ücretsiz erişime açtı. OpenAI X’te yaptığı paylaşımda bu süper yapay zeka modelini artık tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaya başladıklarını açıkladı. Peki bu neler sunuyor? İşte detaylar…

GPT-4o erişime açıldı! Artık herkes ücretsiz kullanabiliyor

OpenAI bugün X (Twitter) üzerinden GPT-4o yapay zeka modelini ücretsiz olarak tüm kullanıcıların erişimine açtığını açıkladı. GPT-4o, yapay zeka dünyasında çığır açan özelliklerle geliyor. Bu model, ses, metin ve görüntü üzerinde mantık yürütebiliyor.

Yani, sadece yazılı metinlerle sınırlı kalmayacak, aynı zamanda sesli komutlarınızı ve kamera görüntülerinizi de anlayıp yanıt verebilecek. Hatta, Siri gibi gerçek zamanlı konuşmalar yapabileceksiniz.

OpenAI, sadece GPT-4o’yu tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda ChatGPT’nin masaüstü uygulamasını da piyasaya sürdü. Artık ChatGPT’yi sadece tarayıcıda değil, masaüstünde de ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Masaüstü uygulaması sayesinde yazdığınız kodları analiz edebilir, görselleri yorumlayabilir ve gerçek zamanlı çeviri yapabilirsiniz.

GPT-4o, herkes için ücretsiz olsa da, premium kullanıcılar için bazı ekstra avantajlar da sunuluyor. Ücretsiz kullanıcılar, yeni özelliklerden faydalanabilecekler, ancak premium kullanıcılar gün içinde beş kat daha fazla istek yapma hakkına sahip olacaklar. Bu da daha yoğun kullanım gerektiren işler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu yeni model, sadece sesinize değil, kameranızdaki görüntülere de yorum yapabiliyor. Örneğin, elinizde bir denklem mi var? Kameranızı açın ve ChatGPT’ye gösterin, size adım adım çözüm yolunu anlatsın. Ayrıca, duygusal durumları algılayabiliyor ve size daha kişisel bir deneyim sunabiliyor. Canlı konuşma özelliği sayesinde, cümlenizin bitmesini beklemek zorunda kalmadan gerçek zamanlı olarak müdahale edebilirsiniz.

Bir başka bir özellik ise gerçek zamanlı çeviri yapabilmesi. İtalyanca konuştuğunuzda, ChatGPT bunu anında İngilizce’ye çevirebiliyor veya tam tersi. Bu özellik, uluslararası iletişimde büyük kolaylık sağlayacak. Ayrıca, farklı ses tonları ve şarkı söyleme yeteneği ile daha doğal ve duygusal bir sesle iletişim kurabiliyor.

OpenAI GPT-4o yapay zeka modelini ücretsiz kullanabilmek için uygulama galerinizden ChatGPT’yi indirmeniz gerekiyor. Siz bu yapay zeka modelini nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir