1. Anasayfa
 2. İos

iOS 18 ile iPhone’ların ana ekranı değişiyor! Nasıl görünecek?

iOS 18 güncellemesiyle iPhone Koyu Mod desteği genişleyecek. Kullanıcılar, ana ekranda da bu temayı kullanabilecek.

İOS 18,Koyu Mod desteğini ana ekrana getiriyor
0

Apple, WWDC etkinliği kapsamında iOS 18 ile gelecek yeni özellikleri tanıtacak. Ortaya çıkan iddialara göre iOS 18 güncellemesiyle iPhone Koyu Mod desteği genişleyecek. Apple’ın siyah temayı ana ekrana da sunacağı söyleniyor.

iOS 18, Koyu Mod desteğini ana ekrana getiriyor

Koyu Mod ilk olarak iOS 13’te uygulamalara ve sistem öğelerine siyah renk desteği getirmişti. Bu da ışığın az olduğu ortamlarda göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı oluyordu. Apple, iOS 18 ile Koyu Mod’u ilk kez iPhone ana ekranına genişletecek.

iOS 18 ile birlikte Koyu Mod açıldığında, Apple uygulamalarının simgeleri ana ekranda koyu bir renk tonuna kavuşacak. Bu, tüm iOS arayüzünün karanlık olmasını sağlayacak.

Buna ek olarak Apple, iOS 18 ile kullanıcılara uygulama simgelerinin renklerini özelleştirme olanağı da sunacak. Özelleştirmenin nasıl olacağı henüz belirsiz, ancak otomatik koyu renk tonunun yanı sıra farklı renk seçenekleri sunulacak.

Bu sayede kullanıcılar, ana ekranda uygulama simgelerine kendi renk şemalarına göre düzenleyebilecek. Apple, Karanlık Mod ve özel renk temalarıyla birlikte iOS deneyimini daha fazla kişiselleştirmeye izin vermek istiyor.

iOS 18’deki yeni özellikler, Apple’ın erişilebilirlik ve farklı aydınlatma koşullarında göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olacak. Kararlı iOS 18 güncellemesinin Eylül ayında yeni iPhone ve Apple Watch’lar ile birlikte dağıtıma çıkması bekleniyor.

Peki sizce bu özellik kullanışlı olacak mı? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir