1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

Google artık yapay zeka ile YouTube Music’e hükmediyor!

Google'ın yapay zeka asistanı Gemini YouTube Music ile müziklerinizi kontrol etmenizi sağlıyor. İşte yeni özelliğin detayları...

Google artık yapay zeka ile YouTube Music’e hükmediyor!
0

Google artık yapay zeka asistanı Gemini ile YouTube Music’i kontrol edebiliyor. Google, Gemini için YouTube Music uzantısını geniş çapta kullanıma sundu. Artık müzik dinlemek, şarkı bulmak ve çalma listelerinizi kontrol etmek çok daha kolay olacak. İşte detaylar…

Google Gemini yapay zeka ile YouTube Music’i kontrol edecek

Eskiden Google Asistan’ın en büyük avantajlarından biri müziği kontrol edebilmesiydi. Ama şimdi Gemini bu alanda da devreye giriyor. Yapmanız gereken tek şey, gemini.google.com/extensions adresine gidip uzantıyı etkinleştirmek. PC veya Android telefonunuzdan bu adımı tamamladıktan sonra, Gemini’nin yeteneklerinden sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Gemini’ye sadece bir komut vererek istediğiniz şarkıyı bulabilir ve çalabilirsiniz. Örneğin, “Bohemian Rhapsody by Queen şarkısını bul” dediğinizde, Gemini hemen size bu şarkıyı bulup çalacak. Ayrıca çalma kontrolleri de parmaklarınızın ucunda. Şarkıyı durdurabilir, yeniden başlatabilir, atlayabilir veya önceki şarkıya dönebilirsiniz.

Eğer YouTube Music Premium üyeliğiniz varsa, Android cihazlarda arka planda müzik çalma özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz. Bu da, reklamsız bir şekilde müziğinizi kesintisiz bir şekilde devam ettirmenizi sağlayacak.

PC kullanıcıları için bu uzantı henüz tam olarak çalışmıyor olabilir. Şu an için, size doğrudan şarkıyı çalamasa da, YouTube Music’te dinlemek üzere bir bağlantı sağlayacak. Ama bu küçük sorun da kısa sürede çözülecektir.

Özetle, Gemini ve YouTube Music uzantısı, müzik deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyacak diyebiliriz. Sonuçta adı üzerinde ‘yapay zeka asistanı’. Siz bu yeni özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir