1. Anasayfa
 2. Sinema / Film
Trendlerdeki Yazı

Listenize ekleyin! IMDb’ye göre en iyi Türk dizileri!

Bu içeriğimizde IMDb puanlarına göre en iyi Türk dizilerini sizin için listeledik. İşte mutlaka göz atmanız gereken o yapımlar...

Listenize ekleyin! IMDb’ye göre en iyi Türk dizileri!
1

Dizi izlemek, günlük hayatın yoğun temposundan ve stresinden uzaklaşarak farklı dünyalara adım atmanın en eğlenceli yollarından biri olarak kabul ediliyor. Bu bağlamda en iyi dizileri araştırıyor olabilirsiniz. Biz de bu doğrultuda 2024 yılı itibariyle IMDb’ye göre en iyi Türk dizileri içeriği ile karşınızdayız.

En iyi Türk dizileri (IMDb)

Gibi

İlk bölümü Ocak 2021’de yayınlanan Gibi, sürekli birlikte vakit geçiren fakat aralarında bitmek bilmeyen didişmeler olan iki yakın arkadaş Yılmaz ve İlkkan’ı merkezine alır. Dizi, sıradan gibi görünen hayatları, tufah ve beklenmedik olaylar ile sürekli karmaşık hale gelen iki arkadaşın yaşadıkları maceraları anlatıyor.

Leyla ile Mecnun

En iyi Türk dizilerinden Leyla ile Mecnun, adından da anlayabileceğiniz üzere efsanevi karakterler Leyla ile Mecnun’un hikayesini temel alır. Absürt komedi, bilimkurgu ve durum komedisi gibi ögelere yer veren dizi, izleyicileri derinden etkiliyor.

Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi

Emrah Serbes’in Her Temas İz Bırakır adlı romanından esinlenerek hazırlanan Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi, başkent Ankara’da geçen ve bir grup polis memurunun yaşadığı olayları anlatan polisiye dizisi olarak biliniyor.

Şahsiyet

2018 yapımı polisiye ve dram dizisi olan Şahsiyet de en iyi Türk dizileri arasında yer alıyor. Söz konusu yapım, Alzheimer teşhisi alan emekli adliye memuru Agâh Beyoğlu’nun geçmişte adaletin yerini bulmadığına inandığı kişilere karşı genç kadın dedektif Nevra ile kesişen yolları üzerinden intikam planlarını işler.

Kardeş Payı

Kardeş Payı, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini üstlendiği bir komedi dizisi olarak biliniyor. Ali ve Metin karakterlerini canlandıran kardeşler, dünyayı kurtaracak bir icadın peşinde koştukları sırada yaşanan komik ve dramatik olaylar anlatılır.

Kurtlar Vadisi

En popüler ve en iyi Türk dizileri arasında gösterilen Kurtlar Vadisi, derin devlet yapılanmaları ve ülkedeki illegal çeteler ile bunların devlet mekanizmalarıyla ilişkilerini konu alır. Dizinin başkahramanı Polat Alemdar, devlet içindeki çürümüş yapıları temizlemek için mücadele eden bir milli güvenlik ajanı.

Ezel

Tıpkı Kurtlar Vadisi gibi unutulmaz Türk dizilerinden Ezel, sade bir hayat sürerken en güvendiği insanların ihanetiyle hapse giren ve hayatı altüst olan Ömer karakterini anlatır. Hapiste Ramiz Dayı ile tanışan Ömer, yeni bir kimlik ile hayata geri döner.

Bir Demet Tiyatro

İlk bölümü 1993 yılında yayınlanan Bir Demet Tiyatro, Türkiye’nin ilk seyircili sitcomu olarak biliniyor. Söz konusu yapım, orta sınıf bir işçi ailesinin komik ve tuhaf yaşamını seyirciye aktarır. Dizinin baş karakterleri 30 yaşında olmasına rağmen işsiz olan Mükremin ve onun sivri dilli, zeki kız kardeşi Lütfiye’dir.

Süper Baba

En iyi Türk dizileri arasında yer alan Süper Baba, zengin eşi Şule’den ayrılan ve üç çocuğu ile yalnız başına kalan Fikret Güneş’in hayat mücadelesini anlatır. Düzgün bir işi olmamasına rağmen ailesine bakmaya çalışan Fikret, izleyenleri derinden etkiler.

7 Numara

7 Numara, İstanbul’da aynı üniversitede okuyan ve aileleri başka şehirde olan dört kız arkadaş ile köyden eğitimleri için gelen iki erkek kuzenin ortak yaşamını merkezine alır. Dizide gençlerin bir arada yaşadıkları için yaşadığı zorluklar, anlaşmazlıklar ve günlük yaşamları anlatılır.

En iyi Türk dizileri içeriğimizin devamı için ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (1)

 1. Elinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir