1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi
Trendlerdeki Yazı

Açık dünya Dune oyunu ortaya çıktı! İşte böyle görünecek

Hayatta kalma temalı açık dünya Dune Awakening oyunu için ekran görüntüleri sızdırıldı. Peki oyun neler vadediyor?

Açık dünya Dune oyunu ortaya çıktı! İşte böyle görünecek
0

Sinema filmleriyle birlikte eğlence dünyasında büyük ses getiren Dune evreni, yeni bir açık dünya oyunuyla genişlemeye hazırlanıyor. Funcom tarafından geliştirilen Dune: Awakening için yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı. Oyunun nasıl görüneceği gözler önüne serildi.

Dune: Awakening için oynanış ve dahası sızdırıldı

Açık dünya hayatta kalma oyunu Dune: Awakening için geliştirme süreci devam ediyor. Sosyal medyaya sızan ekran görüntüleri ise oyunun neler sunabileceğini gösteriyor. Sızdırılan görseller, oyunun oldukça kapsamlı olacağını ve Dune evrenini yansıtmada bir hayli titiz davranacağını işaret ediyor.

Görüntülerde karakter yaratma ekranını, kullanıcı arayüzünü, çeşitli diyalog sahnelerini ve üretim sistemlerini görmek mümkün. Oyuncular karakterlerin görünümünü özelleştirmek ve ana gezegenlerini hikayelerini seçmek için kapsamlı seçeneklere sahip olacak.

Oyun, çöl gezegeni Arrakis’te geçiyor. Bu kapsamda oyuncuların keşfedeceği birçok ıssız alan olacak gibi duruyor. Oyuncular aynı zamanda antik yeraltı Ecology Labs’ı kullanacak ve birçok mağarayı gezecek. Bu kapsamda kendi karakollarını inşa edebilecek ve değerli kaynaklar için düşman üslerine baskın yapabilecek.

Sızıntılarda düşman karakterler ve oyuncu kontrollü dronelar da öne çıkıyor. Coriolis fırtınaları ile çölde arazinin değişeceği ve yeni alanlar yaratacağını söylemek mümkün.

Dune Awakening, Unreal Engine 5.2 ile geliştiriliyor. Çıkış tarihi ise henüz belirsiz. Ancak oyunun beta kayıtları açılmış durumda. Hayatta kalma yapımı PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için sunulacak.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir