1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

Google, GPT-4o’yu işte böyle tiye aldı!

Google, GPT-4o için sessizliğini bozdu. Gemini yapay zekasının çok daha gelişmiş konuşma yeteneklerini ortaya koydu.

Google, GPT-4o’yu işte böyle tiye aldı!
0

OpenAI geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlik kapsamında yapay zeka gelişmelerini ele aldı. Etkinliğin en büyük sürprizi ise GPT-4o modeli oldu. GPT-4’e kıyasla çok daha güçlü ve hızlı olan yapay zeka Google’ın da ilgisini çekmiş gibi duruyor.

Gemini vs GPT-4o: Google’dan göndermeli paylaşım

Google, bugün akşam saatlerinde I/O 2024 geliştirici konferansını düzenleyecek. Konferansta Android 15 başta olmak üzere Gemini yenilikleri ele alınacak. Ancak GPT-4o modelinin sürpriz şekilde tanıtılması, Google’ın planlarını bozmuş gibi duruyor.

Şirket, sosyal medyada yayınladığı bir video ile Gemini’ın yeteneklerini ele aldı. Videoda Gemini, bir insanla sohbete giriyor, kamerada gördükleriyle ilgili soruları yanıtlıyor ve hatta kendi sorularını bile sorabiliyor. Tüm bunlar, GPT-4o modeline rakip olarak konumlandırıldı.

Gemini tarafından sergilenen konuşma yeteneği, Google Asistan ve Siri gibi diğer asistanlara kıyasla oldukça önde. Videoları gerçek zamanlı olarak analiz edebilen yapay zeka, nesneleri ve harfleri de tanımlayabiliyor.

Gemini ile ilgili yayınlanan bu paylaşım ise sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Google’ın GPT-4o ve OpenAI’a gönderme yaptığı düşünülüyor. Google, rakiplerine kıyasla daha gelişmiş konuşma becerilerine sahip olduğunu iddia ediyor.

Gemini’ın Android uygulamasına “Gerçek Zamanlı Yanıtlar” ve “Durdur” düğmesi ortaya çıkmıştı. Bu özellikler ve dahasının I/O 2024 kapsamında tanıtılması mümkün.

Peki siz Google Gemini vs GPT-4o hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir