1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Platforumları

YouTube, Premium abonelerine 5 yeni özellik sunuyor!

YouTube, Premium aboneleri için 5 yeni özellik daha getiriyor. Shorts için küçük pencerede oynatma imkanı ve daha fazlası yolda...

YouTube, Premium abonelerine 5 yeni özellik sunuyor!
0

İlk etapta büyük bir önyargı ile karşılanmış olsa da YouTube Premium her geçen gün daha cazip bir abonelik sistemi olmakta. Bununla birlikte YouTube, Premium aboneliği alan kullanıcıları için yeni özellikler sunmaya da devam ediyor. Son gelen bilgilere göreyse YouTube Premium aboneleri 5 yeni özelliğe daha sahip olacak. Peki bu özellikler neler? Kullanıcılarına neler sunacak? İşte detaylar…

Shorts için “küçük pencere” özelliği geliyor! İşte en yeni YouTube Premium özellikleri!

YouTube şu anda Premium aboneleri için 5 yeni özelliği de platforma eklemiş durumda. Bu özelliklerden 2 tanesi aktif olarak kullanılıyor. Diğer 3 tanesi ise şimdilik deneysel olarak kullanıma sunuldu. Ayarlardan istediğiniz özellikleri aktif ederek test edebilirsiniz.

1- Jump Ahead özelliği

İlk sırada “jump ahead” özelliği bulunuyor. Türkçesi ileri atla olarak çevrilse de bu özellik tüm kullanıcılarda olan ileri atlama özelliğinden daha farklı çalışıyor. Bir videonun en iyi anına ulaşmak istediğinizde artık 10’ar saniye ileri sarmanıza gerek yok. Jump ahead özelliği ile videonun en iyi anına otomatik olarak geçiş yapabiliyorsunuz.

Şu an bu özellik Android versiyonlarda bulunuyor. Ancak yakın tarihlerde iOS için de kullanıma açılacak.

2- YouTube Shorts için “küçük pencerede oynatma” özelliği

Küçük pencerede oynatma özelliği, YouTube gibi platformlarda videoları izlerken diğer uygulamalara geçmek için oldukça pratik bir yöntem. Ve Artık Android’deki Premium kullanıcıları YouTube Shorts için de küçük pencerede oynatma özelliğini kullanabilecekler.

Ancak burada kullanışlı olmayan bir nokta var. Shorts videolarının birçoğu 10 ile 15 saniye arasında değişen uzunluklara sahip. Bu tarz kısa videoları izlerken başka bir uygulama ile uğraşmak ne kadar verimli olacak orası şimdilik deneysel diyebiliriz.

3- Shorts için akıllı indirme

Bu özelliği etkinleştirmeniz ile birlikte YouTube izlediğiniz Shorts videolarını otomatik olarak indirecektir. Bu özellik ile birlikte hem aynı videoları tekrar izlemeniz halinde veri tasarrufu sağlayabileceksiniz hem de YouTube sunucuları üzerinden hatırı sayılır bir yük alınmış olacak.

4- Konuşmaya Dayalı Yapay Zeka

YouTube deneysel yapay zekasını en sonunda platforma ekledi. Videoların altında yer alan “konuş” butonuna basarak YouTube’un yapay zeka botuna video hakkında sorular sorabilir, benzer içerikleri önünüze çıkarmasını isteyebileceksiniz. Ayrıca merak ettiğiniz bazı soruların cevaplarını da bu bot sayesinde alabileceksiniz.

5- Yeni arayüz

5. ve son özellik ise Premium abonelerine sunulacak olan yeni kullanıcı arayüzü oldu. Bu yeni arayüz şimdilik sadece web üzerinden Premium hesap kullanan aboneler için geçerli olacak. İlerleyen dönemlerde uygulamalar üzerinde de değişiklikler yapılması bekleniyor.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir