1. Anasayfa
 2. Mobil
Trendlerdeki Yazı

Xiaomi’nin ilk dikey katlanabiliri ortaya çıktı! Fiyatı nasıl olacak?

Xiaomi MIX Flip özellikleri ortaya çıktı. Xiaomi'nin dikey olarak katlanabilir ilk modelinden neler bekliyoruz?

Xiaomi’nin ilk dikey katlanabiliri ortaya çıktı! Fiyatı nasıl olacak?
0

Xiaomi’nin dikey olarak katlanabilir tasarıma sahip ilk akıllı telefonu için çalışmalarını hızlandırdığı belirtildi. Xiaomi MIX Flip olarak adlandırılacak modelin, Çin’de yeni sertifikalar aldığı ortaya çıktı. 3C sertifikası sayesinde bazı temel özellikleri de sızmış oldu.

Xiaomi MIX Flip 67W hızlı şarjla geliyor

Katlanabilir telefon pazarı hızla büyümeye devam ediyor. Bu yıl bir değil iki modeli piyasaya sürmeye hazırlanan Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni cihazlarının özelliklerini gizli tutamıyor. Sızıntılara göre 2024’ün üçüncü çeyreğinde tanıtılacak olan Mix Flip ve Mix Fold 4 modelleri dikkat çekiyor.

Sertifika listelemesine göre 2405CPX3DC model numaralı Xiaomi MIX Flip, 67W’a kadar hızlı şarjı destekleyecek. Bu da düz ekranlı cihazlar ile benzer şarj özelliklerine sahip olacağını ortaya koyuyor. Snapdragon 8 Gen 3’ten gücünü alacak modelin paneli ise Samsung’a emanet edilecek.

Kameraların altında bildirimleri kontrol etmek ve arka kameraları kullanarak selfie çekmek için küçük bir ekran da olacak. Önceki sızıntılar, MIX Flip’in ana kamerasının 50 Megapiksel Light Hunter 800 sensör ve Howey OV60A sensör içereceğini ortaya koydu.

Telefonun ayrıca Xiaomi’nin kendi üretim tesisi olan Beijing Changshu Technology tarafından üretildiği belirtildi. Bu kapsamda fiyat noktasında rakiplerinden ucuz olması muhtemel. Xiaomi bu modeli henüz doğrulamadı, ancak dikey olarak katlanabilen ilk modelin yakında piyasaya sürülebileceğinin altını çizelim.

Peki siz katlanabilir telefonları kullanışlı buluyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir