1. Anasayfa
 2. Oyun

Ronaldo’nun sponsoru olduğu futbol oyunu, açık betaya geçiyor! Ne zaman?

Cristiano Ronaldo’nun da sponsoru olduğu EA FC ve eFootball rakibi futbol oyunu UFL, bu hafta açık betaya çıkıyor!

UFl açık beta nezaman başlaycak ?
0

EA FC (eski adıyla FIFA) ve eFootball (eski adıyla PES) rakibi olarak Strikerz Inc tarafından geliştirilen rekabetçi futbol oyunu UFL, bu hafta sonunda açık betaya çıkacak! Cristiano Ronaldo’nun da sponsoru olduğu oyunu oynayabilmek için ne yapmanız gerek?

UFL açık beta, 7-9 Haziran tarihlerinde herkes için oynanabilir olacak

Strikerz Inc, oyunun açık betasının nerede bulunduğunuza bağlı olarak herkese açık olacağını ve şu anda indirmeye açık olduğunu duyurdu. Oyun şu anda PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformlarında oynanabilecek.

Açık beta testinden elde edilen geri bildirimler ile birlikte daha da geliştirilecek olan UFL, 2024 yılı içerisinde çıkış yapacak. En azından şu an için plan bu yönde.

Strikerz CEO’su Eugene Nashilov, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünya çapındaki oyuncuların Haziran ayında UFL’yi ilk elden deneyimleyebileceklerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu etkinlik, yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı olacak ve bu yılın sonlarında piyasaya sürdüğümüzde benzersiz bir oyun deneyimi sunmayı hedeflediğimiz için topluluğumuzdan çok değerli geri bildirimler toplamamıza ve oyunu geliştirmemize olanak tanıyor.”

Strikerz UFL’yi ilk olarak birkaç yıl önce, oyun erken geliştirme aşamasındayken duyurmuştu. Ana şirket XTEN Limited’e bağlı olan şirket, geçtiğimiz Aralık ayında oyunun finansmanı hakkında, yatırımcılarından birinin Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo olduğunu açıklamıştı. Ronaldo’nun oyunun geliştirilmesinde aktif olarak yer aldığı söyleniyor.

Açık beta süresince oyuncular hem ana çevrimiçi modu hem de çevrimdışı yerel maç modunu oynayabilecekler. Çevrimiçi modda, oyuncular lisanslı profesyonellerden oluşan bir kadrodan (Ronaldo’nun kendisi de dahil) kendi futbol takımlarını oluşturabiliyorlar.

Oyuncular, kazandıkları maçlardan elde ettikleri kaynakları gelecek maçlar için takımlarını güçlendirmek için kullanacaklar. UFL kendisini taktiksel beceriyi ve futbol anlayışını ödüllendiren “adil, beceriye dayalı bir futbol deneyimi” olarak tanımlıyor.

UFL açık betasında da göreceksiniz ki oyun, EA FC (FIFA) Ultimate Team modundan oyuncuların illallah etmesini fırsat bilerek buna benzer bir oyun modunu mükemmelleştirmeye çalışarak önümüze koymaya çalışacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir