1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Platforumları

TikTok, YouTube rakibi 60 dakika video özelliğini test ediyor!

TikTok, YouTube rakibi olma yolundaki adımları hızla ilerlemeye devam ediyor. Şimdi de TikTok, 60 dakika video özelliğini teste sundu...

TikTok, YouTube rakibi 60 dakika video özelliğini test ediyor!
FILE PHOTO: TikTok app logo is seen in this illustration taken, August 22, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo
0

Her geçen gün TikTok tarafından YouTube benzeri özellikler duyurulmaya devam ediyor. YouTube rakibi olmaya hazırlanan platform, şimdi de daha uzun videolar sunmak istiyor. Genellikle 1 dakikalık videolar yüklenen TikTok, geçtiğimiz aylarda 15 dakika video yükleme özelliğini kullanıcılara sundu. Bazı kaynaklar tarafından ortaya çıkarılan yeni özellik ise TikTok 60 dakika video özelliği. İşte detaylar…

TikTok, 60 dakika video yüklemeye izin verecek

YouTube olma isteği bitmeyen TikTok, 15 dakikalık video özelliğinin ardından şimdi de 60 dakika video özelliğini test etmeye başladı. Henüz test aşamasında olan özellik, seçili ülkelerde sınırlı kullanıcıya sunuldu. Bir süreliğine test etmeye devam etmek isteyen şirketin yakın zamanda bu özelliği tüm kullanıcılara sunması beklenmiyor.

Artık kısa videoların tüketilmesi yerine kullanıcıları uygulamada daha fazla tutmak isteyen TikTok, video süresini 60 dakikaya kadar uzatarak yeni içeriklerin paylaşılmasını sağlıyor. Özelliğe erişimi olan kullanıcılar şöyle bir güncelleme aldılar:

Daha uzun videolar yükle

60 dakika uzunluğa kadar videolar yükle! Uygulamanın güncel olduğundan emin ol, daha sonra uygulamadan veya masaüstünde websitesinden yüklemeye çalış.”

TikTok, pek çok ülkede güvenlik sorunları nedeniyle gündeme gelirken, yeni özelliği sayesinde daha uzun videolara izin verecek. Bu sayede yemek pişirme, güzellik videoları, eğitim içerikleri, ve daha fazlasının tam video olarak yüklenmesi mümkün olacak.

Bu özellik için bir diğer sebep de dizilerin tüm bölüm halinde yayınlanmasına izin vermek olabilir. Geçtiğimiz yıl Peacock, TikTok üzerinde bir bölüm yayınlamaya çalışmıştı ancak beş part halinde yayınlamak zorunda kalmıştı. Ayrıca bu özellikle birlikte yatay tam ekran modu da test ediliyor.

Peki ya siz TikTok’un daha uzun video özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir