1. Anasayfa
 2. Oyun

Oyuncular durmuyor! Steam Yaz İndirimleri’nde rekor kırıldı

Steam, eş zamanlı oyuncu sayısında rekor kırdı. Yaz İndirimleri ve bazı popüler oyunlar sayesinde platform beklenmedik rakamlara ulaştı.

Oyuncular durmuyor! Steam Yaz İndirimleri’nde rekor kırıldı
0

Steam, geçtiğimiz hafta yaz indirimleri kampanyasını resmen başlattı. Valve tarafından duyurulan etkinlikte sevilen oyunlara yüzlerce dolarlık indirimler uygulanıyor. Son verilere göre Steam, şimdiye kadarki en yüksek eş zamanlı kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

Steam eş zamanlı oyuncu sayısı yeni bir rekora imza attı

Steam istatistiklerini takip eden SteamDB, eş zamanlı 36,9 milyondan fazla oyuncu sayısına ulaştığını açıkladı. Bu rakam ise Mart 2024’te kırılan 36,3 milyon eş zamanlı oyuncu rekorunu geride bıraktığını gösteriyor. Yaz İndirimleri’nin bu rakamda büyük payı olduğu düşünülüyor.

Steam’in kendi raporladığı rakamlar da 36,9 milyon kullanıcıyla zirveye ulaştığını ortaya koydu. İndirimler kapsamında bazı oyunlarda yüzde 95’e varan avantajlar sunuldu, bu da milyonlarca oyuncunun dijital platforma akın etmesini sağladı.

Birkaç popüler oyunun özellikle dikkat çektiğini söylemek mümkün. Örneğin yarış oyunu Forza Horizon 4 bu hafta satıştan kaldırılarak yüzde 80 indirime girdi. Ayrıca Aralık ayında dijital mağazadan çekilmeden önce oyunculara son şans veriyor.

Palworld ise bu hafta başında ilk büyük içerik güncellemesini aldı. SteamDB’nin rakamlarına göre oyuncu sayısı güncelleme sonrasında yüzde 800 artarak 140 binin üzerine çıktı. Hala erken erişimde olduğunu düşünürsek, Palworld’ün büyük işlere imza attığını söylemek mümkün.

Hafta boyunca devam edecek büyük indirimler ve ilgi gören oyunlar sayesinde, Steam’in yeni rekorlar kırabileceğini söylemek mümkün.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir