1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

Opera GX, yeni versiyonuyla yapay zeka alanında devrim yaptı

Dünyanın en gözde tarayıcılarından Opera GX, yeni versiyonu ile göz dolduruyor. Bu kez yapay zeka alanında ciddi gelişmeler var.

Opera GX, yeni versiyonuyla yapay zeka alanında devrim yaptı
0

Oyunculara özel olarak tasarlanan ve özellikle yayıncılar arasında oldukça popüler olan Opera GX, yeni versiyonu ile yapay zeka asistanı Aria’yı çeşitli yeni AI araçlarıyla geliştirdi. Bu yenilikler arasında görüntü oluşturma, sesli konuşma, sohbet özetleme ve konuşmayla ilgili bağlantılar sunma yer alıyor.

Bu yeni gelişmeyle birlikte Opera; Firefox, Edge ve Chrome gibi dişli rakipleri arasında var olma savaşını devam ettirmeyi hedefliyor. İşte gelen son detaylar…

Opera GX, yapay zekayla donatıldı

Opera GX bünyesine eklenen yeni nesil yapay zeka Aria’nın metin komutlarından görüntü oluşturma yeteneği, Google’ın Imagen2 modelini kullanıyor. Kullanıcılar, günde 30 tane görüntü oluşturabilecek ve memnun kalmazlarsa yeniden deneme şansına sahip olacaklar.

Bununla birlikte Aria, kullanıcıların yüklediği görselleri anlama ve bunlar hakkında bağlam sağlama yeteneği kazandı. Bu sayede Opera kullanıcıları, yüklediği görsellere dair sorular da sorabilecek.

Opera GX bünyesine, metin tarafında ‘Sohbet Özeti’ ve ‘Kaynak Bağlantıları’ gibi yeni özellikler eklendi. Sohbet Özeti, Aria ile yapılan konuşmanın kısa bir özetini sunarak, kullanıcıların önemli noktaları hızlıca gözden geçirmesine yardımcı olacak. Bu özellik, uzun sohbetlerde tüm kayıtları taramadan anahtar detayları hatırlamak isteyen kullanıcıların işine yarayacak.

Bir diğer özellik olan Kaynak Bağlantıları ise AI ile tartışılan konularla ilgili alakalı bağlantılar sunacak. Bu özellik, kullanıcıların ilgi duydukları konularda daha derine inmelerine, ek bilgilere ulaşmalarına ve AI’nin yanıtlarını doğrulamalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Sizler de yapay zeka destekli Opera GX için yayınlanan yeni versiyonu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Sizler yeni Opera hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir