1. Anasayfa
 2. Mobil

Yeni Lumia ve dahası! HMD’den uygun fiyatlı telefonlar yolda

HMD yeni akıllı telefon modelleriyle orta seviyede rekabeti artırmaya hazırlanıyor. Peki bu cihazlar neler sunacak?

Yeni Lumia ve dahası! HMD’den uygun fiyatlı telefonlar yolda
0

Nokia telefonların lisans sahibi olan HMD Global, bir süredir kendi markasını ön plana çıkarıyor. Hatta bu kapsamda HMD Pulse serisinin ilk modelleri görücüye çıktı. Ancak şirketin orta sınıfa hitap edecek yeni akıllı telefonlar geliştirdiği belirtildi. Bunlar arasında Nokia Lumia’nın yenilenmiş versiyonu da bulunuyor.

HMD iki yeni telefon üzerinde çalışıyor

Sızıntılara göre Nighthawk ve Tomcat kod adlarını taşıyan iki yeni telefon, Snapdragon yonga setlerinden gücünü alacak. Nighthawk’ın gücünü Snapdragon 4 Gen 2 platformundan alacağı, Tomcat’in ise Snapdragon 7s Gen 2’yi tercih edeceği söyleniyor.

Her iki telefonun da 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranla geleceği dile getirildi. Nighthawk’ın 6,5 inç FHD+ 120Hz ekrana ve OIS destekli 108 Megapiksel ana kameraya sahip olacağı bildirildi. Ayrıca 33W hızlı şarj destekli 5000mAh bataryadan beslenebilir.

Tomcat’in özellikleri arasında 6,6 inç FHD+ 120Hz PureDisplay, 108 Megapiksel ana kamera ve 33W hızlı şarjı destekleyen 4900mAh batarya bulunuyor. Bu kapsamda Nighthawk ile benzer özellikler taşıdığını söylemek mümkün.

Ayrıca HMD, Fusion Project kod adı altında modüler bir akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. Moto Mod’dan ilham alan Fusion serisi; işlevselliği artırmak için değiştirilebilir modüller sunabilir. Ayrıntılar çok az olmasına rağmen ilk cihazın Qualcomm QCM6490 yonga setini kullanacağı tahmin ediliyor.

Siz yeni HMD telefon modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir