1. Anasayfa
 2. Mobil

HMD’den Nokia Lumia tarzı 200 MP kameralı telefon geliyor!

HMD Skyline G2 sızdırıldı. Orta seviye pazara hitap edecek akıllı telefonun Lumia esintisine sahip olacağı belirtildi.

HMD’den Nokia Lumia tarzı 200 MP kameralı telefon geliyor!
0

HMD, Nokia akıllı telefon lisanslarını değerlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda şirketin bir süredir Lumai serisinden ilham alan Skyline cihazları üzerinde çalıştığı biliniyor. Son detaylar HMD Skyline G2 versiyonunu ortaya çıkardı.

HMD Skyline G2 sızdırıldı

HMD Global, Nokia Lumia serisini Skyline ailesiyle canlandırmak istiyor. Ortaya çıkan son sızıntılar, şirketin Skyline G2 olarak adlandırılan yeni bir model üzerinde çalıştığını gösterdi. Henüz geliştirilme aşamasında olsa da, temel özellikleri ortaya çıktı.

Skyline G2 modelinin üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacağı bildirildi. 200 Megapiksel ana sensör içeren dört kamera konfigürasyonuna yer verebileceği de söyleniyor. Ek lensler arasında telefoto, ultra geniş ve bir ToF sensörü yer alacak.

Skyline G1’e kıyasla tasarım tarafında da bazı değişiklikler olacak. İlk cihaz ince çerçevelere sahipken, G2’nin hem üstte hem de altta daha kalın çerçevelere sahip olacağı söyleniyor. Bu, modern amiral gemisi trendlerine kıyasla Lumia çizgilerini takip edeceğini gösteriyor.

Kamera detayları ve tasarımın ötesinde, Skyline G2’nin çıkış tarihiyle ilgili ayrıntılar şimdilik belirsiz. İlk Skyline henüz piyasaya sürülmediği için G2 modelinin de geliştirilme aşamasında olduğunu söylemek mümkün.

Kod adı Skyline olan akıllı telefon, FHD+ çözünürlüklü ve HDR10+ destekli 6,67 inç 120Hz AMOLED ekrana sahip olacak. Gücünü Snapdragon 7 Gen 2 yonga setinden alacak model, 8GB/12GB RAM ve 256GB depolama konfigürasyonları sunulacak.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir