1. Anasayfa
 2. Yazılım

Google, aylık ücretle sunduğu o hizmeti bedava yapıyor!

Google tarafından aylık ücret karşılığında sunulan Dark Web Taraması hizmeti çok yakında ücretsiz olacak. İşte detaylar...

Google, aylık ücretle sunduğu o hizmeti bedava yapıyor!
0

Google, yakın zamanda bir anda kullanımdan kaldırdığı ücretsiz hizmeti Google Dark Web Taraması ile ilgili güzel bir haberle döndü. Normal şartlarda, Google’ın ücretli aylık hizmet ve abonelik paketi Google One ile sunulan ve ücrete tabi olan bu güvenlik hizmeti, çok yakın bir zamanda tüm kullanıcılara herhangi bir ödeme yapmaları gerekmeden sunulmuş olacak. İşte detaylar…

Google Dark Web Taraması, güvenlik için bulunmaz nimet

Google, kişisel bilgi güvenliği konusundaki hizmetlerini yeniden yapılandırıyor ve genişletiyor. Şu ana kadar sadece Google One abonelerine sunulan Dark Web Taraması, yakında tüm Google hesabı sahiplerine açılacak.

Google tarafından sunulan bu hizmet, kullanıcıların e-posta, adres, sosyal güvenlik numarası, telefon numarası ve doğum tarihi gibi kişisel bilgilerinin dark web’de taranmasını sağlıyor. Tarama sonrasında herhangi bir bilgi bulunursa, kullanıcıya ne yapması gerektiğine dair önerilerle birlikte bir bildirim gönderiliyor. Bu sayede herhangi bir bilginiz internete sızmışsa, bundan haberdar oluyorsunuz.

Google, bu özelliği ‘Sizinle ilgili sonuçlar’ bölümüne entegre ederek daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunmayı planlıyor. Bu değişiklik, Temmuz ayının sonlarında gerçekleşecek ve dark web izleme özelliği artık Google One üyeliği gerektirmeyecek. Bu sayede yeni dönemde tüm Google kullanıcıları, veri hırsızlığına karşı önemli bir hizmet almış olacaklar.

Google’ın ücretli hizmetlerini azaltmasına rağmen, kullanıcı güvenliğini unutmadığını görmek kullanıcıları mutlu edecek gibi görünüyor. Sizler de konu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir