1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

Apple TV, Amazon Prime Video’nun bu özelliğini birebir kopyalayacak

Apple TV, Amazon Prime Video bünyesinde oldukça sevilen ve benimsenen X-Ray özelliğini Insight ile birebir kopyalayacak. İşte detaylar...

Apple TV, Amazon Prime Video’nun bu özelliğini alacak !
0

Apple TV cihazlarında kullanılan özel işletim sistemi tvOS’in 18. sürümünün geliştirici betası yayınlandı ve Apple TV’nin, Amazon Prime Video kullanıcılarının oldukça hoşuna giden X-Ray özelliğini birebir kopyalayan Insight özelliğine dair detaylar ortaya çıktı.

Apple TV Insight ile Amazon Prime Video rekabeti kızışıyor

InSight, Amazon Prime Video’nun X-Ray özelliğine Apple’ın cevabı niteliğini taşıyor. Prime Video’daki X-Ray özelliği ile, istediğiniz herhangi bir sahneyi durdurduğunuzda, o sahnede hangi oyuncun hangi rolde yer aldığını ve sahnede çalan müziğin kim tarafından seslendirildiğini, şarkının ve albümün adı gibi güzel detaylara erişebiliyorsunuz.

Apple tarafından geliştirilen Insight özelliğiyle, bir film veya dizi oynatılırken, duraklatabilir veya aşağı tuşuna basabilirsiniz. Bu işlem sonrası, ekrandaki oyuncuların küçük resimlerini görebiliyorsunuz. Bu küçük resimler oyuncuların gerçek adını ve karakterin adını içeriyor. Küçük resimlerden birine tıkladığınızda, oyuncu hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve yer aldıkları diğer film ve dizilere tek tıkla gidebilirsiniz.

Bu arada Apple TV, kullanıcılarını rakip platformlara yönlendirmekten de çekinmiyor. Oyunun yer aldığı diğer yapımlara tıkladığınızda, eğer o yapım Apple TV’de bulunmuyorsa, Amazon Prime Video, Hulu ve Plex’teki içeriklere de yönlendirilebilyorsunuz. Bu alanda tek istisna Netflix… Nitekim platform, bu tür platformlarda kendisine link verilmesini ve yönlendirme yapılmasına müsaade etmiyor.

InSight özelliği şu anda yalnızca tvOS 18 geliştirici betasında mevcut, bu nedenle beta programına dahil olmayan kullanıcılar, Apple TV donanımındaki TV uygulamasında görünmesi için biraz beklemek zorunda kalacak.

Peki sizler Apple TV’nin yeni Insight özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir