1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberi

MacBook’a Windows XP yüklediler! Nasıl görünüyor?

2011 model MacBook bilgisayara Windows XP Tablet PC Edition yüklediler. Dokunmatik ekran girişini bile destekliyor.

MacBook’a Windows XP yüklediler! Nasıl görünüyor?
0

Microsoft’un ikonik işletim sistemi Windows XP farklı cihazlara yüklenmeye devam ediyor. Bir YouTuber, 2011 model MacBook bilgisayara Windows XP kurmayı başardı. Özelleştirilmiş model, dokunmatik ekran girişi bile destekliyor.

Dokunmatik ekranlı MacBook’ta Windows XP Tablet PC Edition’ı

Michael MJD isimli YouTube kanalı, dokunmatik ekrana sahip 2011 model MacBook’a Windows XP yüklemeyi başardı. MacBook’a 2005 yılında çıkış yapan Windows XP Tablet PC Edition’ı kuran YouTuber, 36 dakikalık videoda tüm detayları ele aldı.

Videoda birçok sorun yaşadığını kabul etti. Bunların içinde Windows XP’nin sürücü ve lisans dosyalarının bozulması yer alıyordu. Ancak dokunmatik ekran, kalibre edilmemiş olmasına rağmen Windows XP kurulumu sırasında otomatik olarak algılandı.

Sürücü kurulumları doğru şekilde yapılmamış olsa da, MacBook ekranında dokunmatik girişi kullanmayı başardı. El yazısı tanıma ve dijital not defteri gibi özellikleri MacBook’ta kullandı. Ayrıca dokunmatik oynanışı test etmek için klasik bir oyun da yükledi.

Ayrıca MacBook modellerinde resmi olarak dokunmatik ekran bulunmadığını belirtelim. YouTuber’ın kullandığı bilgisayar farklı işlevleri yerine getirebilmesi için özelleştirilmiş bir modelden oluşuyor.

Öte yandan artık desteklenmiyor olsa da Windows XP, Tablet PC Edition ile bu pazara giriş yapan ilk işletim sistemlerinden biriydi. Ancak Microsoft’un destek vermemesiyle birlikte tablet dünyasına büyümeyi başaramadı.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir