1. Anasayfa
 2. Mobil

Akıllı telefonları artık haftada bir kez şarj edeceksiniz!

Apple ve Samsung'a pil tedariği yapan bir şirket, enerji yoğunluğu 100 kat daha iyi olan bir batarya geliştirdi.

Akıllı telefonları artık haftada bir kez şarj edeceksiniz!
0

Apple ve Samsung gibi şirketlere batarya tedariği sağlayan bir firma, pil teknolojilerinde önemli bir adım attı. TDK isimli şirket, yeni teknolojisi sayesinde batarya performansı ve kapasitesinde büyük atılımlar yapabileceğini söyledi. 100 kat daha fazla enerji yoğunluğu sunabileceğini iddia etti.

100 kat daha fazla enerji yoğunluğuna sahip pil geliştirildi

TDK, katı hal pilleri için mevcut çözümlerden 100 kat daha fazla enerji yoğunluğu sunan bir malzeme geliştirdiğini açıkladı. CeraCharge olarak adlandırılan katı hal pili, lityum alaşım ve oksit bazlı bir katı elektrolit kullanıyor.

Bu yenilikç bileşim, pillerin 1000Wh/L enerji yoğunluğuna sahip olmasını sağlıyor. Bu da şu anda Apple cihazlarında kullanılan seri üretim pillere kıyasla 100 kat artış anlamına geliyor.

Şirketin devrim niteliğinde olduğunu iddia ettiği pil teknolojisi, çeşitli teknolojik cihazlara daha uzun pil ömrü sunabilir. Akıllı telefon, saat, kulaklık ve diğer giyilebilir cihazların haftalık veya aylık şarj edilebileceği aktarıldı.

TDK, enerji kapasitesindeki büyük artışa ek olarak, oksit elektrolitin bataryayı daha güvenli hale getirdiğini dile getirdi. Bu da aşırı ısınma ve patlama riskini ortadan kaldırıyor. Yeni piller ayrıca tek kullanımlık pilleri yasaklayan AB düzenlemeleriyle de uyumlu.

TDK bu teknolojiyi seri üretime geçirmek için çalıştığını ifade etti. Apple ve Samsung gibi müşterilere örnek sevkiyatları önümüzdeki yıl sunmayı planlanıyor.

Tepki Ver
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir